Ergis

Media o nas

28.06.2018

28 czerwca 

  • Forbes Czas zmian – publikacja nt. zmian w sektorze tworzyw sztucznych. Jedną z nich jest dostosowywanie opakowań do dyrektyw Gospodarki w Obiegu Zamkniętym. Dlatego też Grupa Ergis S.A. nawiązała współpracę z Circular Packaging Design – firmą zmieniającą opakowania, aby finalnie były zgodne z obowiązującymi wymogami. Firma Circular Packaging Design zmienia projekty opakowań, aby zachowały one swoją atrakcyjność marketingową i skuteczność, przy jednoczesnych zachowaniu 100% wartości pozwalających do późniejszego ich przetworzenia.
  • inwestycje.pl Pogłoski o końcu plastiku są mocno przesadzone – publikacja m.in. na temat ,,Europejskiej strategii na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym’’. W publikacji zawarto wypowiedź Tadeusza Nowickiego, Prezesa Ergis S.A. oraz Prezesa Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, który wypowiedział się nt. planów wprowadzenia przez UE do roku 2025 r. obowiązku poddawania recyklingowi połowy materiałów opakowaniowych. Prezes uważa, że pomimo tego, że będzie to dość trudne do zrealizowania, to dostosowanie opakowań do wymogów recyklingu jest w dzisiejszych czasach niezbędne.  
  • wabrzezno-cwa.pl Wszystkie dzieci są zwyciężcami - 450 uczestników w wieku od 3 do 14 lat wzięło udział w biegu z przeszkodami „Ergis Mali Twardziele”. To druga edycja przedsięwzięcia stowarzyszenia „Miastoaktywni.pl”

 

.