Ergis

Media o nas

06.07.2017

  • Puls Biznesu „Przemysłowi prymusi z GPW” – publikacja na temat rekomendacji mBanku. Analityk mBanku, Jakub Szkopek, w swoim raporcie poleca m.in. nisko wyceniane akcje Ergisu i Pfleiderer Group.
  • Reporter Chemiczny „Polska Chemia 2017” – relacja z Kongresu POLSKA CHEMIA 2017, który odbył się w Toruniu, w hali CKK Jordanki w dniach 7 — 8 czerwca. W podsumowaniu autor tekstu podał kilka pomysłów, które organizatorzy kongresu mogliby wykorzystać za rok. Jego zdaniem na jedną sesję do dyskusji powinni zostać zaproszeni właściciele firm PCC, Synthos, Boryszew i Ergis. Na inną sesję właściciele firm rodzinnych, którzy mogą mieć zupełnie inne spojrzenie.
  • Przemysł Chemiczny „Targi Plastpol 2017” - W dniach 23—26 maja 2017 r. w Kielcach odbywały się XXI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, które należą do najbardziej dynamicznie rozwijających się imprez targowych w Polsce. Podczas Targów odbyła się dyskusja panelowa na temat: „Czy gospodarka obiegu zamkniętego wymusi transformację przemysłu tworzyw sztucznych i w jakim kierunku ona pójdzie”. Debatę moderował Jerzy Majchrzak, ekspert z warszawskiej spółki Chemical Advisory. W debacie uczestniczyli: Rudiger Baunemann, dyrektor PlasticsEurope Deutschland, Maciej Kostański, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych, Maciej Kubanek, dyrektor Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR, Tadeusz Nowicki, prezes Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, prezes Ergis​ SA, oraz Łukasz Sosnowski, reprezentujący Departament Innowacji w Ministerstwie Rozwoju.
.